Menu
Sepetin

150 TL ve Üzeri Alışverişinizde Kargo Ücretsiz!

Jane Eyre - Charlotte Bronte

Jane Eyre - Charlotte Bronte
Jane Eyre - Charlotte Bronte
  • Stok: Stokta Var
  • Stok Kodu: KBİCAN031
  • SKU: KDBİCAN031
  • ISBN: 9789750738876
Görüntüleme: 185
48,00TL

Yayınevi : Can Yayınları

Yazar : Charlotte Bronte 

Çevirmen : Nihal Yeğinobalı

ISBN : 9789750738876

Sayfa : 626 

Basım Tarihi : Haziran 2022 26.Baskı


Küçük yaşta öksüz kalan Jane Eyre, kendisini hiçbir zaman sevmeyen ancak kocasının vasiyeti üzerine bakımını üstlenen yengesiyle zor bir yaşam sürmektedir. Katı kurallarla yönetilen bir yatılı okula gönderilince, bu kez hayatın başka zorluklarıyla yüzleşmek zorunda kalır. Okulda geçirdiği on yılın ardından öğretmen olarak mezun olur. Edward Rochester’ın malikânesinde mürebbiye olarak iş bulur. Evin gizemli efendisi Rochester’a âşık olur; ancak onu hayal bile edemeyeceği zorluklar ve acılar beklemektedir. 

XIX. yüzyıl İngiltere’sinde, her türlü tutuculuğun kol gezdiği Victoria döneminde geçen Jane Eyre, birçoklarınca kadın hak ve özgürlüklerine sahip çıkan ilk romanlardan biri olarak kabul edilir. Yazarı Charlotte Brontë’ nin yaşamından izler de taşıyan roman, zorlu bir yaşam süren yapayalnız bir genç kızın güçlü bir kadına dönüşmesinin öyküsüdür.

 

Jane Eyre, yalnızca kadının erkek egemen toplumdaki konumuna gözü pek yaklaşımıyla değil, şiirsel duygusallığı çağdaş bir gerçekçilikle harmanladığı anlatımıyla da öncü olmayı başarmış klasik bir başyapıttır.

Yorum Yap