Menu
Sepetin

150 TL ve Üzeri Alışverişinizde Kargo Ücretsiz!

Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı - Müjdat Ataman

Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı - Müjdat Ataman
Çok Satan
Ağlamıyorum Gözüme Eğitim Kaçtı - Müjdat Ataman
  • Stok: Stokta Var
  • Stok Kodu: KBİDOGAN067
  • SKU: KDBİDOGAN067
  • ISBN: 9786050987263
Görüntüleme: 112
48,00TL

Yayınevi : Doğan Kitap 

Yazar : Müjdat Ataman 

ISBN : 9786050987263

Sayfa : 224

Basım Tarihi : Eylül 2021 “Eğitim, çocuğumun, öğrencimin içindeki coşkuyu, yaratıcılığı, sevgiyi, dünyaya duyduğu ilgiyi öldürmesin; çünkü insan bir sayı, hayat da bir şık değil” diyen ebeveynler, öğretmenler ve hayata dair heyecanını hiç yitirmeyenler; bu kitap sizin için. Okuyun, hep birlikte değiştirelim.

“Sekiz yaşındaki bir çocuğun sabah uyanmamak umuduyla dua ederek yattığı bir ülke, hiçbirimizin hayali değil ama gerçek. Gece yatağa girerken gülümseyen, büyük hayallerini besleyerek nice umutlarla uykuya dalan çocukların hayaliyle ve bir şeyleri değiştirebilme inancıyla yazıyorum. 
23 yıldır okulda olan biri olarak değişimin başladığı yerin okul değil, evlerimizin içi olduğunun farkındayım. Tam da bu nedenle sevgili anne ve babalar, bu kitap sizler için. Biliyorum ki bu ülkenin milyonlarca çocuğu örselenmiş olarak okula başlıyor, öğretmeninden gördüğü sevgi ile yüzünde güller açıyor; işte tam da bu nedenle sevgili öğretmenler, bu kitap aynı zamanda sizler için.

Bu coğrafyada kendimizden çok çocuklarımızı düşünüyor, onlar için en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Evde çocuklarımıza verdiğimiz zararın farkında olmadan, okulda alacakları eğitimle başarılı çocuk yetiştireceğimizi zannediyoruz. Okulun, çocuklarımızın hayatından çaldığının farkında olmadan koca bir yalana tutunuyor ve adına eğitim sistemi denen bu çarkın içinde çocuklarımızın umutlarının tüketilmesine müsaade ediyoruz.”


Yorum Yap