Menu
Sepetin

150 TL ve Üzeri Alışverişinizde Kargo Ücretsiz!

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura - Ayfer Tunç

Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura - Ayfer Tunç
Aşıklar Delidir ya da Yazı Tura - Ayfer Tunç
  • Stok: Stokta Var
  • Stok Kodu: KBİCAN092
  • SKU: KDBİCAN092
  • ISBN: 9789750749223
Görüntüleme: 195
61,00TL

Yayınevi : Can Yayınları 

Yazar : Ayfer Tunç

ISBN : 9789750749223

Sayfa : 448

Basım Tarihi : Aralık 2021 4.Baskı


Saatin içindeki kum taneleri gibi parmaklarının arasından akıp giderken hayat, hikâyeleriyle birbirini tamamlayan iki âşık, belirsizlik içinde sevgilerini var ediyor. Ama bazen kum saati sadece akmıyor, yere düşüp kırılıyor, kumlar ortaya saçılıyor. Böyle anlarda ailenin sadece huzur ve güzelliği değil geçmişe terk edildiği sanılan hatıraları, marazları da taşıdığı anlaşılıyor.

İki âşığın genetik bir hastalıkla kesişen yolları bir noktada ayrılsa bile biri İstanbul’da, diğeri New York’ta aynı nefesi alıp vermeyi sürdürecekler… nefesleri yettiği sürece.

Ayfer Tunç, ilmek ilmek işlediği cümleleriyle modern bir destan yazıyor. Âşıklar Delidir ya da Yazı Tura ailenin, arkadaşlığın, sadakatin, hastalığın ama en çok deliliğin ve acının öyküsü.

Çünkü âşıklar delidir ve deliler acı çeker.

 

Umutlandı. Yüzü açık kalmış bir kitap gibiydi, aşk hakkında hiç söylemediği sözler satır satır okunuyordu. Mucizeler her zaman beklenir hayattan. Aşkın kendi varlığından gelen, iyileştirici bir gücü vardır ve kıyaslanacak olursa, aşkla geçen zamanın özgül ağırlığı, saatlerin gösterdiği zamanınkinden kat kat fazladır.

Aşk zamanın yoğunluğunu arttırmaya muktedir olan tek kimyadır.

Yorum Yap