Menu
Sepetin

150 TL ve Üzeri Alışverişinizde Kargo Ücretsiz!

Albertine Kayıp - Kayıp Zamanın İzinde 6. Kitap - Marcel Proust

Albertine Kayıp - Kayıp Zamanın İzinde 6. Kitap - Marcel Proust
Çok Satan
Albertine Kayıp - Kayıp Zamanın İzinde 6. Kitap - Marcel Proust
  • Stok: Stokta Var
  • Stok Kodu: KBİYAPIKREDİ002
  • SKU: KDBİYAPIKREDİ002
  • ISBN: 9789750803000
Görüntüleme: 299
25,00TL

Yayınevi : Yapı Kredi Yayınları

Yazar : Marcel Proust

Çevirmen : Roza Hakmen

ISBN : 9789750803000

Sayfa : 258

Basım Tarihi : Temmuz 2022 27.Baskı 


Marcel Proust’ un dev yapıtının altıncı cildi Albertine Kayıp, tam da Mahpus’ un bittiği yerden başlıyor: “Mademoiselle Albertine gitti!” Hizmetçi Françoise’ ın bu ünleminin yankısı, romanı genişleyen halkalarla kuşatıyor: Andrée’ yle yüzleşme, birbirini izleyen telgraflar, Boulogne Ormanı’ndaki sarışın, birbirini yankılayan Combray ve Venedik... Gelgitin ardından, bir gondol gezintisinde ağır ağır açılan yeni ufuklar.


Kayıp Zamanın İzinde hem komik romandır hem trajik roman, hem serüven romanıdır hem şiirsel roman, hem düşlerin romanıdır hem de imgeler romanı...


“‘Mademoiselle Albertine gitti!’ Istırap, insan psikolojisine, psikoloji biliminden çok daha derinlemesine nüfuz eder. Daha bir dakika önce, hislerimi tahlil ederken, Albertine’ le son bir kez görüşmeden, bu şekilde ayrılmanın, en çok istediğim şey olduğuna kanaat getirmiş, Albertine’ in bana verdiği hazların vasatlığıyla beni mahrum ettiği hazların bolluğunu karşılaştırıp kendimi çok zeki bulmuş, onu artık görmek istemediğim, sevmediğim sonucuna varmıştım. Oysa, ‘Mademoiselle Albertine gitti’ sözleri, kalbime öyle bir acı saplamıştı ki, bu acıya pek uzun süre dayanamayacağımı hissediyordum. Benim nazarımda bir hiç olduğunu zannettiğim şey, demek ki aslında bütün hayatım, her şeyimdi.”

Yorum Yap